Engineering Excellence in Pumping Solutions

Yönetim

   Özer Polatoğlu / Yönetim Kurulu Başkanı

Uzun yıllar Türkiye'nin kalkınmasında 'büyücü' kadar etkin olan mühendislerin büyük bölümü de girişimci oldu. İTÜ Makine Mühendisliği mezunu ve yüksek lisansını da yine aynı üniversitenin aynı bölümünde yapmış Özer Polatoğlu da makine mühendisi olarak hayata atılmıştır. Üniversite eğitimini Alarko Holding üst düzey yöneticisi Sayın Üzeyir Garih Bey’in ekibinde çalışarak taçlandırmış, kısa süre sonra da 'pompa üretimi' için girişimciliğe soyunmuştur. İlk olarak üniversite arkadaşı ile ortak bugün sektörün önde gelen pompa üreticilerinden biri olan bir şirket kurmuştur. Özer Polatoğlu sonra bu oluşumdan ayrılmış ve tek başına 1977'de MAS Pompa A.Ş.'yi küçük bir atölyede başlatmıştır. 1990'da ise hidrofor ve genleşme tankı pazarındaki canlanma üzerine DAF A.Ş.’yi kurmuş, bugün ise Türkiye’nin en büyük pompa üreticisi olan MAS Şirketler Grubu’nun yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

Tayfun Başaran / Yön. Kur. Bşk.Yard.

İTÜ Kimya Mühendisliği mezunu Tayfun Başaran tahsilini İstanbul Üniversitesi MBA programından 1989 yılında mezun olarak tamamlamış ve 1995 yılında MAS Pompa Sanayi Anonim Şirketi’nde işe başlayarak sektöre ilk adımını atmıştır. Uzun seneler MAS Şirketler Grubu’nun icra kurulu başkanlığını ve halen yürüttüğü yönetim kurulu başkan yardımcılığını yapmıştır. 2007 yılında çıkan Enerji Verimliği Kanunu ise sonrasında oluşan fırsatları değerlendirebilmek adına 2009 yılında DAF Enerji A.Ş.’nin kendisi tarafında kurulmasına zemin hazırlamıştır. Kendisi halen bu şirketin Genel Müdürlüğünü devam ettirmektedir. Yarattığı başarı hikayesini yeni nesillerle paylaşabilmek adına üniversitelerin düzenlediği panellerde davetli katılımcı olarak da görev almaktadır.

Denizhan Polatoğlu / Yön. Kur. Üyesi

Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Denizhan Polatoğlu farklı kültürel bakış açılarını anlamanın ve özümsemenin küreselleşen dünyamızın iş hayatında anahtar rol oynayacağına olan inancında dolayı yüksek lisans tahsilini yurt dışında yapmaya karar vermiştir. 2009 yılında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde bulunan Kaliforniya Üniversitesi San Diego’da işletme yüksek lisansını tamamlamış ve takip eden bir yıl boyunca da mühendislik alanında bulunduğu ülkede çalışmaya devam etmiştir. Türkiye’ye döndükten sonra da yurt dışında edindiği bilgi birikimi ve tecrübesi ile MAS Şirketler Grubu’nun pazarlama departmanına yön vermeye başlamıştır. Başarısı sayesinde kısa sürede MAS-DAF A.Ş. genel müdür yardımcılığına yükselmiş olup halen bu görevi sürdürmektedir. Kendisi bir yandan da MAS Şirketler Grubu yönetim kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.Mas-Daf Makina Sanayi A.Ş 1977 tarihinde kurulmuş olup İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Birlik OSB 1. Cad. No:17 adresinde faaliyetine devam etmektedir.

Şirket faaliyetlerini merkez adresinin yanı sıra Türkiye’de kurulan şubeleri vasıtasıyla yürütmekte olup; Şirketin Türkiye dışında başka her hangi bir ülke de her hangi bir iştiraki, ortaklığı, irtibat bürosu, bağlı kuruluşu, şubesi bulunmamaktadır.